fotograf-gear-photographer

BLOG

13 Sie

O magicznej modelce i pozytywnych wibracjach ;)

To naprawdę niesamowite, jak dobry nastrój i pozytywna energia a także sporo wysiłku Modelki podczas pozowania, a fotografa w czasie robienia zdjęć – lecz także samego przygotowania do sesji i później – wywoływania, a raczej powiedziałbym wołania obrazów z odchłani świadomości  w swojej cyfrowej czy analogowej ciemni – jak to wszystko wpływa na piękne efekty na zdjęciach.

Sporo znaczy też zaufanie. O ile sam jako mężczyzna nie chciałbym iść do kogoś zupełnie nieznajomego na sesję, a internetowe wiadomości w mojej opinii niewiele dają, o tyle już kontakt telefoiczny i krótka rozmowa pozwalają intuicyjnie stwierdzić, że możemy zaufać sobie jako osoby profesjonalne.

Ta piękna sesja na pewno zapadnie długo w mojej pamięci – tak owocnej współpracy mogłem się spodziewać tylko po osobie, która bardzo profesjonalnie podchodzi do tematu fotografii i pozowania. Kamila nie tylko omówiła ze mną tematy sesji przez telefon, ale wspólnie udaliśmy się celem dobrania ubioru do znajomej kostiumerii. Wybrałem odpowiednią suknię dla Modelki, a po przymierzeniu przez Nią zostało już tylko czekać na dzień sesji.

Sama sesja trwała około pięciu godzin, była owocna, w przemiłej atmosferze, wspólnie próbowaliśmy malować to, co grało mi w wyobraźni.
Mam nadzieję, że z każdą kolejną modelką będę miał tak owocną i miłą współpracę.

Kamili bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam życząc samych pięknych kadrów.

Non omnis moriar – to piękne, że Modelka pragnie zatrzymać swój obraz w czasie na fotografii, pięknie, że fotograf pragnie malować swe wizje i odbić jak w lustrze swoją duszę w obrazie fotografowanej osoby.

Miłego oglądania! 🙂

11 Kwi
Looking for consolation Love for money Love on the morning sun Hard law of gravitation

Miłe wyróżnienia moich zdjęć

/ fotografia uliczna, nagrodzone, street / / 0 Comments

Tym razem wyróżniono moje zdjęcia uliczne. Zdjęcia robione telefonem, ale wiadomo, że lustrzanki nie ma się zawsze przy sobie, a stara dobra Nokia ciągle jest ze mną – tylko po to by robić zdjęcia. Inna sprawa, że uliczne zdjęcia powstają w bardzo bliskiej relacji z drugim człowiekiem, często większy aparat niż telefon po prostu nie pozwalałby na uchwycenie tego decydującego momentu, zawstydzając ludzi. Wyróżnienia od następujących grup: @1415MobilePhotographers, @bnwmagazine oraz @grupamobilni i @newswroclaw.

Fotografia uliczna uczy spostrzegawczości, oczekiwania na decydujący moment ale także języka wizualnego. Czy język wizualny może być uniwersalny, czy dla każdego jest inny? Jedno jest pewne, każdy człowiek inaczej postrzega świat. Ale pewne rzeczy wszystkim są wspólne 😉

 

22 Mar

Pierwszy dzień Wiosny

Pierwszy dzień Wiosny, ciekaw jestem, jak go przywitaliście?

Postanowiłem podzielić się zdjęciem, które chyba najlepiej pokazuje mój stosunek do fotografii jako sztuki. Każde zdjęcie przedstawia moją opowieść, świat odbity w duszy. Zarówno w formie, jak i treści – zastana treść jest tylko pretekstem do namalowania światłem obrazu. Wycięta kadrem rzeczywistość, w cyfrowej ciemni przeistacza się w pełnoprawny obraz. Tak traktuję pejzaż, portret, akt i wszystkie inne gatunki fotografii – no, może oprócz reportażu, bo tutaj już chodzi bardziej o rzeczywistość.
Read more

Images are copyrighted! All rights reserved